Sekcja pływania synchronicznego AZS-AWF Poznań powstała w 2008 roku. Pierwotnym celem tej sekcji było zapewnienie profesjonalnych treningów w kategorii juniorek starszych i seniorek, które kończąc szkołę średnią i zaczynając studia mogły dalej kontynuować swoją karierę sportową w akademickim klubie.

Rozwijająca się prężnie kadra trenerska wywodząca się z zawodniczek AZS-AWF Poznań, wielokrotnych Mistrzyń Polski i reprezentantek Kadry Narodowej, pozwoliła w 2012 roku przeprowadzić nabór do sekcji i rozpocząć szkolenie we wszystkich kategoriach wiekowych.

Nasze zawodniczki, a od 2015 r. także zawodnicy zdobywają medale na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, są reprezentantkami kraju na arenach międzynarodowych, uczestniczkami Mistrzostw Europy i Świata. Do największych osiągnięć należy zdobycie 3 miejsca na Pucharze Europy w 2009 r. w Andorze, gdzie Polskę w 100% reprezentowały zawodniczki należące do AZS-AWF Poznań.

Jesteśmy:

- nowoczesnym, dynamicznym, profesjonalnym i najbardziej utytułowanym klubem w Polsce,

- posiadamy wykwalifikowaną i najbardziej doświadczoną kadrę trenerską z najwyższymi uprawnieniami - wieloletnie trenerki Kadry Narodowej,

- nasze zawodniczki stanowią trzon Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy i Świata

Jeśli chcesz przeżyć oryginalną przygodę połączenia tańca, baletu, gimnastyki i akrobatyki w wodzie, to serdecznie Cię zapraszamy. U nas każdy trening, to nabywanie nowych umiejętności, zabawa podczas wspólnych wyjazdów na zgrupowania i zawody, a przede wszystkim wspomnienia na całe życie. 

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt:
tel. 693 228 510, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
tel. 509 516 280, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Trenerki:

*Małgorzata Habiera

 "Była zawodniczka, członek kadry narodowej i wielokrotna reprezentantka kraju. Mistrzyni Polski w konkurencjach duetów              i zespołów oraz wicemistrzyni w solo. Brązowa medalistka w klasyfikacji drużynowej Pucharu Europy gr. B z 1992r. w Liege.
 Trener klubów KS "Akwawit" Leszno w latach 1993-1998, UKS "Wanda" Poznań, a od 2008 roku klubu AZS AWF Poznań, który od  ponad 7 lat zajmuje pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych i konkurencjach. Trener Kadry Narodowej Juniorów      i Seniorów. Do największych sukcesów trenerskich należy zdobycie (wraz z Elżbietą Klimaszyk) 3 miejsca w Pucharze Europy w  2009r. w Andorze oraz uzyskanie kilkukrotnych kwalifikacji do finałów Mistrzostw Europy w konkurencjach zbiorowych.  Wychowawca wielu Mistrzyń Polski w kategoriach juniorskich jak też i seniorskich. Uczestniczka wielu międzynarodowych szkoleń  i zagranicznych staży trenerskich oraz sędziowskich.
 Obecnie Przewodnicząca Komitetu Technicznego Pływania Synchronicznego w Polskim Związku Pływackim oraz sędzia związkowy  PZP.
 
 Absolwentka AWF Poznań, a od 1999 roku pracownik naukowo - dydaktyczny Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego AWF w Poznaniu. Trener I klasy w pływaniu i instruktor pływania synchronicznego. Obecnie w trakcie nadania najwyższych uprawnień - trenera klasy mistrzowskiej.
Jednym z jej największych sukcesów zawodowych było zdobycie w 2008 roku tytułu doktora nauk o kulturze fizycznej. Autorka wielu publikacji naukowych z zakresu pływania synchronicznego, pływania sportowego, a także innych szeroko pojętych aspektów sportu.
 
Prywatnie mama Arkadiusza, studenta Wydziału Prawa i Administracji UAM Poznań i Aleksandry, która jest obecną Mistrzynią Polski Juniorów we wszystkich konkurencjach oraz pięciokrotną Mistrzynią Polski Seniorów w pływaniu synchronicznym. "

*Elżbieta Klimaszyk

 "Dyplomowana tancerka po Państwowej Szkole Baletowej w Poznaniu, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.  Taniec był zawsze jej żywiołem, więc przez wiele lat była członkinią Tańca Ludowego AWF  Poznań z którym zwiedziła wiele krajów,  uczestnicząc w koncertach oraz festiwalach międzynarodowych. Instruktor gimnastyki sportowej oraz pływania synchronicznego z  którym związana jest od 1988 roku, podejmując pracę trenerską w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego. 
 
 Wychowawca wielu pokoleń Mistrzyń Polski w różnych kategoriach wiekowych. Trenerka klubów UKS "Wanda" P-ń, UKS  "Dąbrówka" P-ń, a od 2008 roku w AZS-AWF Poznań. Przez wiele lat prowadziła Kadrę Narodową Juniorek i Seniorek z którą  wielokrotnie uczestniczyła w Pucharach i Mistrzostwach Europy. Z sentymentem wspomina udział w I Światowych Igrzyskach  Młodzieży w 1998 roku w Moskwie. Największym osiągnięciem trenerskim było zdobycie (wraz z Małgorzatą Habierą) III miejsca na Pucharze Europy w 2009 roku w Andorze. Uczestniczka wielu międzynarodowych szkoleń sędziowskich i trenerskich. Sędzia związkowy pływania synchronicznego.
 
Prywatnie mama Anny - absolwentki Politechniki Poznańskiej, wielokrotnej Mistrzyni Polski w każdej kategorii wiekowej oraz Jana - studenta Politechniki Poznańskiej, windsurfera oraz pierwszego Mistrza Polski w pływaniu synchronicznym w konkurencji duet mix (2015).

*Anna Mądrzak

  "Pływanie synchroniczne jest moją pasją od 9 roku życia. Przez dwie pierwsze klasy szkoły podstawowej trenowałam gimnastykę  artystyczną, jednak już po pierwszych zajęciach synchro zrozumiałam, że jest to sport, któremu chciałabym poświęcić swoje życie.  Każdy trening był dla mnie przyjemnością, ale i ciężką pracą, która szybko przerodziła się w pasję. I choć mój trening dziś bardzo się  różni od tego sprzed nieco ponad dziesięciu lat, miłość do pływania synchronicznego pozostała, i staram się tym samym uczuciem  zarazić moje podopieczne.

 Jako mała dziewczynka nie podejrzewałam, że uda mi się tyle osiągnąć – mam mistrzowską klasę sportową, jestem członkinią  Reprezentacji Polski, wielokrotną Mistrzynią Polski Juniorek i Seniorek, medalistką zawodów międzynarodowych, poza tym  występowałam w programie Mam Talent oraz Celebrity Splash. Dziś, będąc dyplomowaną trenerką i korzystając z wieloletniego  doświadczenia, staram się prowadzić moje podopieczne w taki sposób, by i one mogły odnosić sukcesy sportowe i startować na  arenie międzynarodowej. 

Poza pływaniem synchronicznym, moją pasją są podróże oraz nauka języków obcych. Jestem absolwentką filologii rosyjsko-angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a za swoje wyniki wielokrotnie otrzymywałam stypendium rektora dla najlepszych studentów. Pracuję też jako tłumaczka, moją specjalnością są tłumaczenia w języku rosyjskim i angielskim."

*Monika Rybarczyk

*Weronika Sękowska

 "Swoją przygodę z pływaniem synchronicznym zaczęłam w wieku 9 lat. Mimo późnego startu, dzięki codziennym treningom, szybko  dorównałam rówieśniczkom. Jako juniorka wielokrotnie zdobywałam Mistrzostwo Polski wraz ze swoimi klubowymi koleżankami.  Powołana zostałam również do Kadry Polski i reprezentowałam nasz kraj na Mistrzostwach Europy Juniorek, a później na  Mistrzostwach Europy Seniorek oraz innych międzynarodowych zawodach. W wieku 16 lat wyjechałam do Kanady, gdzie trenowałam  przez 3 miesiące. Wraz z trenerką i partnerką z duetu przygotowywałyśmy się do startu w Mistrzostwach Europy. Po roku wróciłam  do Kanady, aby szkolić się dalej w pływaniu synchronicznym i spełniać się w swojej pasji. Dzisiaj staram się przekazywać zdobytą  wiedzę swoim podopiecznym. Sport to nie tylko zajęcia dodatkowe, może stać się naszą pasją, a z czasem – stylem życia.

 Ukończyłam studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu na kierunku Kształtowanie Terenów Zieleni. Na co dzień prowadzę  własną firmę ogrodniczą, która zajmuje się projektowaniem, zakładaniem i pielęgnacją ogrodów. W wolnej chwili uczęszczam na różnego rodzaju zajęcia sportowe oraz siłownię. Interesuję się również akwarystyką słodkowodną, która przynosi mi chwilę odprężenia po całym dniu w biegu."

*Karolina Szymkowiak

  "Osiągnięcia i kwalifikacje:

   - absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu,
   -trener pływania II klasy,
   -instruktor i trener pływania synchronicznego,
   -sędzia pływania synchronicznego,
   -certyfikowany instruktor Aqua Baby,
   -wieloletnie doświadczenie w zakresie nauki pływania dzieci i dorosłych oraz oswajania z wodą niemowląt od 3 miesiąca życia
    

  Pływanie synchroniczne to wyjątkowa dyscyplina sportowa. Wiele osób docenia jej piękno, ale tylko nieliczni potrafią się jej  poświęcić. Do nich należy Karolina. Ciężki trening był dla niej tylko wyzwaniem. Trudne układy i figury opanowała w perfekcyjny sposób. Wysiłek się opłacał. Dziś pochwalić się może wieloma tytułami Mistrzyni Polski. Była również reprezentantką Kadry Narodowej w pływaniu synchronicznym.Swoją pasję chce teraz przekazać młodszym zawodniczką. Jest także doskonałym trenerem pływania. Pomagają jej w tym wyczucie oraz płynność ruchów. Szczególnie satysfakcję sprawia jej praca z najmniejszymi pływakami."

*Emilia Szczepaniak

 "Przygodę z pływaniem synchronicznym zaczęłam w podstawówce, jednak moja kariera zaczęła nabierać tempa dopiero kiedy  przeniosłam się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego do Poznaniu. Treningi   odbywały się codziennie, czasami 2 razy dziennie. Do  tego dochodziły dodatkowe zajęcia z baletu, akrobatyki oraz siłowni. Dzięki ciężkiej pracy ,zaangażowaniu w proces treningowy oraz  przy  współpracy z innymi zawodniczkami i trenerkami teraz mogę się pochwalić wielokrotnym Mistrzostwem Polski w kategorii  Duetu, Zbiorówki i Kombinacji. Będąc w Kadrze Polski Juniorek oraz Seniorek   reprezentowałam swój kraj na arenie  międzynarodowej, uczestnicząc w Pucharze oraz Mistrzostwach Europy. W 2009 roku na Pucharze Europy zdobyłyśmy 3 miejsce w  klasyfikacji ogólnej. Brałam   również udział w licznych pokazach krajowych oraz zagranicznych, w reklamie Play' a oraz w teledysku  zespołu KAMP! "Melt". Ten sport oprócz sukcesów dał mi przyjaźnie na całe życie, nauczył mnie   odpowiedzialności oraz  współpracy w grupie. Dzięki licznym obozom oraz wyjazdom zwiedzilam wiele Państw Europejskich. Łącznie trenowałam 12 lat-  moje osiągnięcia oraz ciężką pracę doceniono   przyznając mi wielokrotnie stypendium. Ukończyłam poznański AWF z tytułem magistra fizjoterapii. Od 3 lat pracuję jako fizjoterapeuta kadrowy oraz od 1,5 roku jako instruktor pływania   synchronicznego. Moją pasją oprócz synchro są przede wszystkim podróże. Pływanie synchroniczne zawsze było moją pasją, dlatego po zakończeniu kariery zawodniczki postanowiłam zostać trenerem synchro. Mam nadzieję, że pokochacie Państwo ten sport tak jak ja!"

 

Galeria zdjęć:

Kontakt

tel. 693 228 510, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
tel. 509 516 280, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.